Sponzorujeme

Expedice Atacama 16 x 6000+ m n.m. z toho 10 x nepojmenovaných šestitisícovek

  • Výstup na nejvyšší sopku planety a druhou nejvyšší horu západní polokoule Ojos del Salado (6893 m)
  • 11 x první český výstup
  • První člověk planety, který přejede poušť a vystoupí na všechny její šestitisícovky v pouštní oblasti

Expedice Atacama je výpravou na překonání nejsušší pouště planety s výstupem na 16 šestitisícovek. Na kole se pokusím přejet, protlačit a projít celou Chilskou Atacamu ze západu na východ.

Začínat budu od nulové nadmořské výšky na pobřeží Tichého oceánu v menším přímořském městečku Puerte Viejo, které leží cca 12h jízdy autobusem od Santiaga. Po překonání pouště a výstupech na vrcholky šestitisícovek bych měl skončit na Argentinsko Chilské hranici severně nad Santiagem. Deset z šestnácti šestitisícovek pouště je nepojmenovaných a nezmapovaných, budu se tedy pohybovat v neznámé krajině pouště.

Celá výprava bude trvat 35 dnů a proběhne v prosinci (2011) a lednu (2012). Tyto měsíce jsem zvolil záměrně, protože je to zde nejsušší období v roce. Tudíž nejobtížnější pro přechod pouště. Bez zdroje vody budu v tamním prostředí po většinu výpravy.

Veškeré vybavení k lezení na hory, překonání pouště a přežití si budu muset vézt na kole.   Zatím tuto výpravu, překonání této nejsušší pouště planety od nuly, spojenou s výstupem na šestitisícovky žádný člověk nepodnikl, takže ani není známo, zda-li celou expedici lze uskutečnit, dokončit a přežít…

Více informací ZDE
102815.jpg
104632.jpg
109725.jpg
109918.jpg
Atacama
190763.jpg
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.