Podporujeme závodníka autocrossu Davida Smolíka

Jmenuji se David Smolík, je mi 17 let. Od svých 4 let se intenzivně věnuji automobilovému sportu – autokrosu. Začal jsem v malých buginkách v organizovaných závodech – Kosice Cup. Když jsem z malých bugin vyrostl, přestoupil jsem v 9 letech do vozu Škoda Favorit do třídy A1400 ccm mezi dospělé a zkušené závodníky. Ti nebrali ohled na to, že sotva dostanu na pedály velkého auta, a nešetřili mě. Bylo to těžké, ale nevzdal jsem se a už delší dobu jsem jim víc než rovnocenným protivníkem.

Od začátku je mým trenérem a mechanikem můj otec, který mi postupně  předává zkušenosti, jak v technice jízdy tak i v praktických technických dovednostech, když společně upravujeme a opravujeme můj závodní speciál.

Tento sport od malička miluji, momentálně mu věnuji veškerý svůj volný čas. Můj nynější vůz Škoda Felicie jsem již stavěl sám s asistencí mého otce, jen motor jsme si nechali postavit zkušenějšími. Postupně  na něm stále něco vylepšuji, upravuji převodovku, řazení i ostatní věci. Pravidelně se úspěšně účastním závodů MMČR Hobby autokrosu Kosice CUP. Během letošního roku jsem v nabité konkurenci posbíral 2 třetí místa, 2 druhé a 1 první a celkově jsem sezonu dokončil na 1. místě v celkovém hodnocení. Tyto závody se jezdí na několika tratích v ČR, např. v Nové Pace, v Humpolci, v Poříčí nad Sázavou, v Sedlčanech, ale převážně v Kosicích. V rámci tréninku a zdokonalení se také účastním seriálu Rally show Nemyčeves nebo závodů v Hradci Králové na Czechringu, kde se jezdí na betonovém okruhu na čas. Pro tuto show jsem si speciálně upravil Favorita.

Mojí touhou je přestoupit z hobby závodů do oficiálního Mistrovství České Republiky a dál zdokonalovat svůj jezdecký styl. Zajímá mě vše, co se aut týká, vyhledávám veškeré akce zaměřené na automobily, dvakrát jsem absolvoval Junior Off-road Camp. Autům se chci věnovat nejen jako svému koníčku, proto jsem si jako střední školu vybral Střední Školu strojnickou.

Video z 22.10.2016 v Kosicích

01
První auto ve 4 letech.
02
Asistence v dílně, kde se vše začalo odehrávat.
08
Ukázka realizace pořádné mašiny.
03
David se svým otcem, který je zároveň i jeho mechanikem. 
09
Připraveno na závody.
04
Kompletní tým. 
010
Pohár pro nejmladšího jezdce mezi dospelými. 
05
Auto připravené na sezónu. 
06
Jízda po dvou kolech ve 30 km/h.
07
Bahno se stalo nedílnou součástí Davidova života.
011
Soupeři nestačí na Davidovu rychlost. 
Kosice Sponzor4
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.